Blog

20.12.2017

Czy protokół kontroli stanu budynku mieszkalnego stanowi informację publiczną?

Treść protokołów z przeprowadzonych kontroli budynku w tej części, w której dotyczy ona majątku gminy, stanowi informację publiczną podlegającą udostępnieniu. Przemawia za tym po pierwsze okoliczność, że są to protokoły z czynności, których przeprowadzenie jest obligatoryjne w świetle art. 61 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290 – j.t. ze zm.), a po wtóre, iż dotyczą one mienia publicznego.

Zapraszamy do zapoznania się z omówieniem jednego z najnowszych orzeczeń wydanych przy udziale naszej kancelarii:

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/protokoly-przegladow-budynku-nalezacego-do-gminy-sa-jawne

Kancelaria Adwokacka Wierzbiński i Wierzbiński

al. Papieża Jana Pawła II 6
70-415 Szczecin

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek: 08:00 - 19:00 Piątek: 08:00 - 15:00